Pokrytectvo ako sme zvyknutí...

Autor: Martin Kováč | 22.2.2012 o 10:31 | Karma článku: 6,47 | Prečítané:  886x

Teraz pár týždňov pred voľbami vznikajú platformy novej krvi v politike a rodia sa ako huby po daždi. Zrazu nie sú nútení straníckym diktátom, ale razia si vlastnú cestu. Je to vôbec možné, alebo sú to len zúfalé výkriky strán a snaha zaujať za každú cenu a nalákať voliča na čokoľvek, čomu by bol ochotný ešte uveriť. Čo tam po etike, strate dôvery, či zbedačených ľuďoch?!

Čo sa týka novej krvi v politike...  Myslíte, že niečo bude inak? V prvom rade... Nová krv nemôže vzísť zo strán, ktoré sú prehnité zvnútra. Ako môže napríklad jeden politik z SDKÚ tvrdiť, že chce nahradiť staré štruktúry? V čom ich chce naahradiť? V lukratívnych kšeftoch? V beztrestnom rozkrádaní republiky? Ako sa môže, ako člen strany, ktorá má na čele Dzurindu a Mikloša, pozrieť ráno do zrkadla? A prečo za túto stranu vlastne kandiduje? Odpovedzte si sami!

Boli tu SOP, ANO, SaS... Má niekto z Vás pocit, že by to tu šlo celé k lepšiemu? Vidíte niekto lepšie zajtrajšky? Teda ak nepočítam oddaných SMERovcov. /To ich ale prejde./

Podľa mňa je jediný spôsob, ktorým môže nastať zvrat zmena volebného systému. Napríklad tak, že by kandidáti síce boli na kandidátkach strán, ale poradie na kandidátkach by bolo abecedne zoradené, volič by si mohol vybrať zakrúžkovanie politikov  z viacerých strán a jeho 4 krúžky by boli povinné. http://3veci.sme.sk/Kruzkovanie-kandidatov-bez-ohladu-na-prislusnost-k-strane/is/2898. Tým pádom by boli voľby o ľuďoch a nie o stranách či nezakrúžkovaných lídroch, ako je tomu teraz.

Problém našich politikov je aj v tom, že ich je vidieť iba posledný polrok pred voľbami. Vtedy sa o nás tieto malé filantropické dušičky zaujímajú viac ako daňováci, sociálka a exekútori dohromady! Záleží im na našom dobre a šťastí. “Chvála Bohu” za ich záujem a starosti, musí byť ťažké byť politikom. Aspoň sa konečne budeme mať lepšie. Jedni tvrdia, že to začína prácou, len škoda, že na to prišli po viac ako 20-tich rokoch, druhí nám zvýšia dôchodky o 1200 EUR, tretí vedia presne, čo si zaslúžime a štvrtí zabezpečia aby štát našiel absolventom škôl do 6 mesiacov prácu... Čo tu teda riešime? Veď to je lepšie ako Marxov Kapitál. Máme vykročené jednou nohou do blahobytu, však?

Koľkí z Vás veria svojim politikom? Robili sme si jeden zaujímavý prieskum, z ktorého vzišlo, že 78,3% ľudí, ktorí pôjdu voliť neveria politickým stranám, ktoré volia. Prečo teda idú vôbec k urnám? Lebo majú pocit, že si vyberú menšie zlo. A ja sa pýtam, čo je to menšie zlo? Gorilie strany SMER a SDKÚ? Pokrytecké KDH, ktoré pôjde do vlády s Ficom alebo liberálna SaSanka? Nebodaj účelových 99%?

Neprináleží mi odpovedať na tieto otázky. Nechcem nikomu radiť ako by mal voliť. Iba si myslím, že je veľmi dôležité, aby sme sa zamysleli nad tým čo chceme a išli si za tým. Poďte voliť, ale nie menšie zlo...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

TECH

Výmena batérií namiesto nabíjania. Elektroautá sa môžu zmeniť

Nebude zložitejšia ako tankovanie paliva.


Už ste čítali?